Foie gras a situace v Kalifornii

Rádi přinášíme dobré zprávy týkající se postupného rozšiřování ochrany zvířat, nicméně někdy se mohou věci vydat i po zákonech ošetřujícících ochranu zvířat opačným směrem - jako například nyní v Kalifornii. I proto je nutný stálý tlak spotřebitelů na tato etická témata. 

Kalifornie zakázala dovoz i oficiální nabídku foie gras - ztučnělých kachních jater - již před dvěma lety. Včera byl však zákon změněn na povolení podávání tohoto velmi nehumánního pokrmu, při kterém jsou zvířata vystavována obrovskému, zbytečnému utrpení.

A ačkoliv je velmi milé číst v níže uvedeném článku Pety Českou republiku na prvních místech zemí, kde bylo násilné vykrmování zakázáno, bylo by skvělé, kdyby ani u nás neměl tento produkt odbyt a neobjevoval se na pultech a v restuaracích.

Pokud můžete, seznamte ty, kteří stále tento krutý produkt konzumují s tím, jak je získáván - věříme, že informovanost o tom může u mnoha konzumentů otevřít oči - stejně jako se to děje u stále více lidí s jinými živočišnými produkty. Díky všem, kterým se to již podařilo

http://www.peta2.com/blog/foie-gras-cruelty/?utm_campaign=0115+Meet+the+Meat+Thats+BANNED+in+Some+Countries+Post&utm_source=peta2+Facebook&utm_medium=Promo

 

Zpět na Novinky