Film The End of Meat na festivalu Jeden svět

Pokud nemáte na zítra program, určitě doporučujeme film Maso je passé / The End of Meat, který měl dnes premiéru na pražském Jednom světě. 

V čem je jiný, než ostatní, podobné filmy? Dozvíte se v něm, jak vypadá případná veganská budoucnost :) 

Podíváte se třeba na to, v co se před lety reálně změnila  krajina, kde se kdysi přestala pást stáda, a jak by tedy mohla naše planeta vypadat bez chovu zvířat pro maso. 

Nebo jak výrazně se mění osobnosti zvířat zachráněných z velkochovů, a v čem učí lidi kolem sebe. 

Dozvíte se ale také i to, proč se prodejci, kteří kdysi ve státě Palitana v Indii prodávali maso, stydí za svou předchozí profesi - Palitana je první veggie město na světě. (S odlehčením uslyšíte argumenty, které džinističtí mniši používali v přesvědčování: "Pokud chcete maso, vezměte si naše." :) )

Vážně se ale budete moci zamyslet, spolu s autorem, také nad tím, jak nahlížet právně na práva zvířat, pokud je uznáme za spoluobčany měst a zemí. A také jak by mohla vypadat města, kdyby lidé byli vegani a zvířata přestala být zdrojem pro jídlo a kožené výrobky v nich, ale jako osobnosti, žijící s lidmi. 

To vše velmi profesionálně, racionálně bez negativních záběrů, které autor Marc Pierschel​ nahradil reálnými, představitelnými alternativami budoucnosti. 

Za nás sto bodů ze sta a velmi doporučujeme

 

 

Zpět na Novinky