Eva Líšková, Tharot Oum Sam - ženy v bojových sportech

Rádi bychom upozornili také na nové video Evy Líškové a kambodžské bojovnice Tharot Sam natočené v rámci projektu One Blood.

V tomto velmi silném příběhu, kde se protíná život naší nejlepší boxerky, kickboxerky a thaiboxerky Evy Líškové a Tharot Sam praktikující místní styl Bokator, můžeme nahlédnout nejen na způsob, jak trénují a bojují lidé v tak odlišných kulturních podmínkách, ale také na zásadnější, hlubší otázky.

Například na na téma životních cest, které přivedou některé lidi k bojovým sportům a snů, jež si dokáží plnit.

Zajímavý a velmi cenný je pak také pohled na postavení žen v bojových sportech. Ten se právě díky Evě Líškové za poslední roky díky její systematické práci s našimi bojovnicemi /Eva je reprezentační trenérka českého boxu/, výrazně posunul a ženy tak u nás dnes zápas poměrně často. Ještě realativně nedávno tomu ale tak nebylo, a v některých zemích tomu tak není dodnes - například v Kambodži, jak ukazuje příklad Tharot, nesmí ženy, narozdíl od mužů, vstupovat do ringu nad provazy. 

Díky životnímu příběhu Tharot se pak dotýkáme i těch zcela nejzásadnějších otázek, například když se Tharot dělí o zkušenosti z války, kterou jako malá zažila. 

Toto video určitě doporučujeme ke shlédnutí - už i proto, že s Evou Líškovou, která trénuje i kolegyni Lindu, připravujeme překvapení týkající se ochrany zvířat - sledujte nás. :) 

A ještě jedno pozvání -  Tharot v těchto dnech trénuje v České republice právě u Evy Líškové, kdo byste ji ještě rád viděl, pak zítra bude mít zápas na Muay Thai lize v Praze.

Video najdete zde.  


 

 

Zpět na Novinky