Diaz podlehl těsně na body Conditovi

V sobotu v noci se konal v Las Vegas na turnaji UFC 143 titulový zápas mezi Nickem Diazem a Carlosem Conditem. Fight, který byl hlavním soubojem velice zajímavého večera, se však změnil spíše v taktickou bitvu, kdy zejména Condit se nechtěl pouštět do větších přestřelek a bodoval z dálky hlavně low kicky. Nick si držel střet oktagonu a snažil se vyprovokovat Carose do větších výměn, popřípadě ho dostat na zem, ale ten se držel svojí taktiky být neustále v pohybu a nedat Nickovi prostor k jeho boxerským kombinacím. Poměrně nezáživný zápas se tak musel rozhodnout až na body, kdy rozhodčí těsně přiřkli vítězství a tedy i dočasný titul welterové váhy Carlosu Conditovi. Nick Diaz po zápase sice zvažoval proti tomuto poměrně spornému výsledku odvolání, ale na verdiktu sudích se zřejmě nic nezmění. 

V dalších zápasech byl očekávaný duel zejména mezi navrátilcem do UFC Fabricio Werdunem, který porazil v krásném a bojovném fightu Roye Nelsona. Tento zápas také dostal bonus 65 000 dolarů za Fight of the Night. 

Další vegetariánští a veganští fighteři se objeví na turnajích UFC v nejbližší době, seznam akcí, které by neměly ujít vaší pozornosti, zveřejníme co nejdříve.  

 

 

Zpět na Novinky