Deník Právo píše o přinosech veganství pro sexuální život

Vegani jsou lepší milenci, oznamuje dnes svým čtenářům a čtenářkám rovnou na titulní straně deník Právo. V obsáhlém článku, který zřejmě vyvolá u spíše konzervativněji naladěných čtenářů tohoto listu poměrně překvapení a rozpaky, pak obsáhle rozebírá fakt, který není pro vege komunitu asi žádným velkým překvapením :-) - velice pozitivní vliv rostlinné stravy na sexuální výkonnost. "Veganská strava čistí krevní řečiště a umožňuje se krvi dostat i do jistých intimní částí lidského těla. Odborně řečeno, správná funkce kardiovaskulárního systému je předpoklad dostatečné erekce, tedy kvalitního sexu," uvádí ve svém článku Právo. Dále cituje několik studií, které se tématem zabývají (a naopak ukazují mnoho negativních vlivů živočišné potravy) a mimo jiné i odkazuje na dánskou studii, která doložila vyšší fyzickou a sporrtovní výkonnost při vege jídelníčku. "Díky rostlinné stravě by tedy veganský muž měl mít všechny předpoklady být ženami preferovaný partner. Má výhodu nejen zdravotní ,ale i výkonnostní," uvádí Právo.

Na záveř obsáhláho článku si pak neodpustí i poněkud bulvární vsuvku k často diskutovanému tématu o tom, že vegani v jistých situacích :-) lépe chutnají. Těžko říct, co na citované zkušenosti pornoherečky Annie Sprinkle o bonusech orálního sexu s vegany řeknou bežní čtenáři a čtenářky Práva, nicméně vege komunitu její bohatou praxí potvrzený názor o lepší chuti opět příliš nepřekvapí. :-) 

Pokud byste se pak na téma maskulinity a mužnosti ve vztahu k veganství chtěli podívat i z méně bulvárního hlediska, přečíst si můžete například tento článek: http://www.vegan-fighter.com/clanky/esej-maskulinita-zvirete-a-slabost-cloveka-pred-zrcadlem.html

 

A na závěr jedno video organizace PETA, které toto téma vtipně glosuje:

 

Zpět na Novinky