Dave Zabriskie - vegan účastnící se Tour de France

Pro sváteční a přednovoroční odpočinutí od bojových sportů a možná i tréninků :) přinášíme další nahlédnutí do jiných sportovních disciplín – tentokrát do profesionální cyklistiky.

Vedle dnes už dobře známých jmen jako Brendan Brazier, kteří jsou ve spojení s triatlonem a cyklistikou známé již dlouho, mají tento rok vegani a veganky svého zástupce už také v nejprestižnějším cyklistickém závodě Tour de France. Je jím Dave Zabriskie, který se TdF letos zúčastnil, a přestože závod nedokončil pro zranění utrpěné v hromadné srážce, jeho další úspěchy jej činí jedním z nejúspěšnějších současných závodníků: jako jediný Američan zatím vyhrál etapy ve všech třech největších závodech: Giro de Italia, Tour de France a Vuelta Espana a na svém kontě má vítězství z mnoha dalších světových závodů. Dvakrát se také umístil na předních místech světových závodů v triatlonu (např. World Time Trial Championships) (všechny jeho úspěchy a jeho web najdete zde).

Myšlenky a postřehy Dava týkající se veganství, které téměř výhradně dodržuje i během závodů, najdete v sekci Články .

Zajímavý pohled nutričních specialistů vytrvalostních sportovců na otázky týkající se železa a také ukázku jeho jídelníčku, který měl naplánovaný na zmíněnou Tour de France, najdete v sekci Výživa .

 

Zpět na Novinky