Další výhra vegetariánky Lucie Mlejnkové

V sobotu se konalo ve Vídni ve sportovní hale Budocentrum další pokračování profesionálního galavečera v thaiboxu a MMA Vendeta. Na akci se představila i zápasnice Muay thai Brno, vegetariánka Lucie Mlejnková. Lucka měla za soupeřku tureckou profišampionku Sultan Baran, která měla navíc v hale takřka domácí prostředí. Zápas byl vypsán na pět kol (v thajském boxu maximální počet) a samozřejmě bez chráničů, takže bylo už dopředu jasné, že rozhodně nepůjde o snadný fight. 

Jak se ukázalo hned po prvním gongu, Sultan měla velice nepříjemný styl, kdy neustále chtěla chytat Lucku do klinče a po každé kombinaci jí chodila na tělo, i když podle pravidel K1, ve kterých se bojovalo, je delší klinč zakázaný. Lucka však velice rychle začala průběh zápasu kontrolovat a zastavovala Sultan tvrdými koleny a direkty a její rozmáchlé háky kontrovala zvedáky. Už v prvním kole rozbila Sultan nos a turecká šampionka musela být opakovaně ošetřována lékařem. Ten však, stejně jako ringový rozhodčí, dělal maximum proto, aby zápas neskončil před limitem. Takže i když Sultan s přibývajícím časem inkasovala čím dál tvrdší údery, po kterých několikrát skončila na zemi, nebo se otáčela zády, rozhodčí sice vždy zápas přerušil, ale nepočítal ji. Od čtvrtého kola byly tyto přerušení čím dál častejší a v některých momentech, kdy nechával ringový rozhodčí Sultan si v klidu v rohu vydechnout (a její kouč jí dával dokonce napít, i když nebyla přestávka), si to už vysloužilo i nesouhlasné bučení a smích v publiku. Zápas tak nakonec proběhl na všech pět kol, po kterých ale Lucka jednoznačně zvítězila na body. Připsala si tak dvanácté vítězství v řadě (6 zápasů ukončila KO) a zůstává v ringu neporažená. 

Pokud byste si chtěli přečíst rozhovor s Luckou a více informací o ní, tak kromě našeho webu najdete rozsáhlý materiál i v aktuálním vydání týdenníku Instinkt. V ringu pak bude možné Lucku vidět 30 prosince v pražské Lucerně. 

 

 

Zpět na Novinky