Další profesionální veganský wrestler Crew Spence a jeho výživové a tréninkové tipy

Crew Spence má za sebou deset let profesionálního zápasení a trénování –  a to jak pro zápasy, tak jako fitness trenér.  


O veganství se dlouhodobě zajímá a má je už ozkoušené I pro různé fáze tréninku: “Když chci nabrat, zvýším klasicky příjem potravy – a ať už je to ve fázi nabírání, nebo shazování, vždy se snažím dostat do jídelníčku co nejvíc kalorií z čerstvých potravin. Supplementuji málo, v současné době pouze protein z bio rýže nebo hrášku, kreatin a B12 a někdy doplňuji I některé další. “.

 

Crewův jídelníček se liší, má v něm však některé potraviny, které se v něm nacházejí vždy: “Ráno začínám tak, že si umixuji hodně ovoce, zeleniny a piju hodně vody. Je to chuťově vynikající a dostanu z toho všechny vitamíny a minerály, které potřebuju k zachování síly. V mém jídelníčku jsou pak dále I obrovská množství fazolí, rýže a quinoy. Vše potřebné se snažím dostat z přirozené potravy – ne z pilulek.”


Tréninkově zařazuje velmi rád cvičení se zátěžovou vestou a rád má klasické posilování – mrtvé tahy, bench press, dřepy. Zařazuje ale překvapivě take běh nebo jógu. Říká k tomu:”Je skvělé vypadat dobře nahý, ale k čemu to je, když tělo nemůžete dobře používat?”

 


S veganstvím začal Crew velmi rychle – po té, co se začal zajímat o vegetariánství a experimentovat s ním, se k němu dostala kniha Petera Singera Animal Liberation (pokud jste nečetli, doporučujeme!): “Nejsilnější částí knihy byla rovnost zájmů. Uvědomil jsem si, že zdůvodňování toho, proč jsem jedl nebo používal produkty ze zvířat, bylo vlastně logikou používanou v rasismu nebo sexismu. A pokud bych dál pokračoval v diskriminaci založené na druhové odlišnosti, nepřímo bych taka vlastně podporoval další formy diskriminace.”


Crewovou motivací k vegetariánství a následně veganství bylo nejdříve to, že mu bylo doporučeno pro zvýšení výkonnosti.  Dnes v něm vidí nejen ochranu práv zvířat, bohaté možnosti veganského jídelníčku, přestože si lidé často myslí opak, ale hlavně obrovský pozitivní zdravotní dopad:” Naštěstí je to zároveň I ten nejzdravější způsob, jak můžete žít.”

 

Zpět na Novinky