Další důvod k veganství - reportáž z jatek telat

Dalším a pro většinu lidí nejsilnějším důvodem k přechodu na rostlinnou stravu, je každodenní realita chovů, transportů a jatek. Zvířata jsou v ní vystavena životu v podmínkách, které neuspokojují často ani jejich základní potřeby, trpí stresem a mnohdy i různými onemocněními a poraněními.

V mnoha případech trpí navíc také špatným zacházením a týráním ze strany lidí, kterým projdou, na své dlouhé a náročné cestě ze smutné reality velkochovů do násilného prostředí jatek, nedobrovolně pod rukama. V současné době existuje mnoho materiálů, ve kterých je špatné zacházení zdokumentováno - my se s vámi chceme podělit o nedávné záběry z prostředí chovů a zabíjení telat v Austrálii, protože poměrně modelově ukazují, s čím se na konci své krátké životní cesty telata setkávání, a to rozhodně nejen v Austrálii. 

Za připomínku možná stojí, že právě telata jsou tzv. vedlejším produktem mléčného průmyslu a zabíjena jsou tedy hlavně proto, aby lidé mohli dojit a pít mléko, které přirozeně mělo patřit telatům (krávy, stejně jako jiní savci vytváří mléko pouze pro své potomky - více info například zde ).

Děkujeme všem, kterým se podařilo mléko ze své stravy vyloučit a nepřispívat tak ke strašným věcem, které se s telaty dějí, a které můžete vidět například i v následujícím videu. 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1oTGe41A8Vo 

 

 

 

 

Zpět na Novinky