Čína vydala oficiální doporučení pro snížení konzumace masa

V nových doporučeních, které aktuálně vydala vláda Čínské lidové republiky se objevilo i snížení množství spotřeby masa.  

A ačkoliv je konzumace masa v Číně stále několikanásobně vyšší, než v dalších zemích i doporučeních FAO, mohl by tímto krokem nastartován krok ke snižování spotřeby. Podle nových doporučení by měl průměrný Číňan, který nyní zkonzumuje ročně 62 kg masa, postupně konzumovat už „jen" :) 27 kg.
O jak obrovská množství zvířat jde, si umíme představit. K trendu motivace obyvatel ke snižování konzumace vedla čínu ale samozřejmě, podobně jako v jiných zemích, hlavně environmentální situace. Chovy zvířat jsou jedním z hlavních znečišťovatelů životního prostředí.
 
„Každá změna ve způsobu stravování tímto směrem bude krokem správným směrem", řekl k údajům Marco Springmann z Univerzity v Oxfordu.  

 

V souvislosti s tímto trendem se objevuje v poslední době mnoho studií podporujících čím dál větší zapojení rostlinné stravy. Nově například právě studie z Oxfordu, ve které byly zkoumány počítačové modely různých druhů stravování, včetně veganství, v různých oblastech světa a vyčísleno bylo například i to, o kolik milionů lidí méně by při vegan stravování zemřelo na choroby způsobené konzumací masa nebo dramatické snížení emisí skleníkových plynů.


Studii najdete zde:

Zpět na Novinky