Chat a sekce o veganství na US News

Na jednom z největších amerických zpravodajských serverů US News bude zítra, 18. března 2013 ve 14 hodin EST času (20 hodin času našeho) čtenářům k dispozici živý chat věnovaný rostlinné stravě

http://tweetchat.com/room/EatPlants.

 

Na dotazy čtenářů budou odpovídat dvě veganské dámy –  Julieanna Hever - nutriční poradkyně, mj. také konzultantka projektu Forks Over Knives a autorka knih se zajímavým názvem The Complete Idiot’s Guide to Plant Based Nutrition a Dreena Burton, která je vegankou téměř 20 let a která je také autorkou mnoha veganských kuchařek a tipů pro každodenní život, například projektu The Everyday Vegan.

                                          

 

US News k tomuto kroku přistoupili po té, co se veganství a rostlinná strava objevily nově mezi top stravovacími návyky, které jsou serverem každoročně v několik kategoriích hodnoceny. Seznam a pořadí jednoltlivých druhů stravy v katogorii  stravy založené zcela nebo převážne na rostlinných zdrojích najdete na tomto linku. Hodnocení probíhalo podle kritérií jak strava umožňuje udržovat správnou hmotnost, zajistí všechny potřebné látky a také podle toho, jak jednoduché je se takto v běžném životě stravovat.

 

 

 

Server dokonce následně zpracoval sérii článků, které se rostlinné stravě věnují. 

V článku 7 důvodů, proč se stravovat rostlinnou stravou se tak například můžete dočíst, že pokud vynecháte živočišné zdroje potravin, budete mít čistší pleť nebo uvidíte lépe v noci. 

 

Podívat se můžete také na článek věnovaný plusům a mínusům veganské stravy, nebo na Úvod do stravy založené na rostlinných zdrojích. 

 

 

 

Část věnovanou primo veganství najdete na samostatném linku Vegan diet , kde US News připravila zhodnocení, recepty nebo třeba vzorový jídelníček.

 

Takže pokud mate jakékoliv dotazy k rostlinné stravě a mluvíte anglicky, určitě si nenechte zítřejší chat na US News ujít.

Celkově se jedná o velmi rozsáhlý projekt s velkým dosahem, který je dalším dobrým příkladem toho, že rostlinná strava začíná být oblíbená a doporučovaná stále vice. 

 

 

 

 

Zpět na Novinky