Češi na evropské špici v obezitě

Náklady 500 miliard korun, první místo mezi nejtlustšími národy v Evropě (a do pár let i první místo v diabetu 2, který je s obezitou úzce spojený), obrovský nárůst civilizačních chorob a stovky tisíc lidí, kteří tráví život v bolestech a nemocech - to je podle serveru Aktualne.cz, vycházejícího z nové zprávy Světové zdravotnické organizace, roční český účet za epidemii obezity. Ta už se týká světově podle WHO třetiny světové populace a Česká republika v žebříčku nejtlustších národů neustále postupuje dopředu - aktuálně už nám v Evropě patří první příčka. Obezita a na ni neodděliteně navázané civilizační choroby, jako jsou nemoci oběhové soustavy, cukrovka nebo některé druhy rakoviny, je přitom silně spojena s vysokou konzumací potravin živočišného původu (mezi vegany je lidí s nadváhou mnohonásobě méně) a celkově nezdravým životním stylem a nedostatkem pohybu. 

Pokud se tedy chcete podobných problémů vyvarovat, doporučujeme zkusit živočišné potraviny alespoň omezit, nebo ideálně vyřadit úplně. Prospějete tím nejen sobě a svému zdraví, ale i zvířatům a životnímu prostředí. Inspiraci a více informací najdete třeba zde: 

http://www.vegan-fighter.com/clanky/pozvani-na-prezidentsky-vegan-obed.html

http://www.vegan-fighter.com/vyziva/nutricni-a-treninkova-doporuceni-veganske-fitnessky-a-ucitelky-lousie-winders.html

http://www.vegan-fighter.com/clanky/prinosy-veganske-stravy-ve-vyssim-veku.html

http://www.vegan-fighter.com/clanky/tipy-z-vegan-jidelnicku-sheridyn-fisher.html

http://www.vegan-fighter.com/novinky/rady-stoleteho-chirurga-a-vegana-dr-ellswortha-warehama-jak-docilit-dlouhovekosti-a-spokojeneho-stari.html

 

Článek serveru Aktualne o epidemii obezity pak najdete tady.

 

Zpět na Novinky