Americký fotbalista David Carter o veganství

Výborný americký fotbalista David Carter, který se svými stočtyřiceti kilogramy svalů poměrně důrazně ukazuje na hloupost mýtů o nedostatku bílkovin a dalších látek z rostlinné stravy, publikoval v těchto dnech na zpravodajském serveru By Area News článek o svém pohledu na rostlinnou stravu. Nejdůležitější úryvky z něj z něj najdete zde:  

 

"Obrovská spotřeba živočišných potravin je v téhle době hlavní nepřítel Američanů. Věci, které nám dřív říkali a jídla, kterými nás krmili v dětství, jsou ty samé, co v pozdějším věku vedou k ucpávání cév, diabetu a dalším chorobám… Celá generace dětí teď trpí obezitou (pozn. - i v České republice je obézních kolem třetiny dětí a cca polovina dospělých) a stávají se tak nositelé nemocí, které jim způsobují utrpení a krátí jejich životy."

 

 "Jakýkoli pobyb ve směru k přijímání více rostlinných produktů a méně živočišných potravin zlepší naše zdraví."

 

"Mezi profesionálními sportovci, kteří došli k výhodám veganské stravy, nejsem zdaleka sám, přesvědčuje se nás o tom stále víc." 

 

 


"Pokud by všichni lidé v USA jen jediný den v týdnu vynechali ze svého jídelníčku maso, znamenalo by to o miliardy méně zvířat umístěných v továrnách na smrt."


"Ještě nikdy nebylo tak snadné stravovat se vegansky, jak nyní."


"Můžu prohlásit, že veganství je nejúčinější způsob, jak být silný a přitom žít ohleduplně - je to životní styl, kdy vyhrává každý." 

 

Celý článek v angličtině pak tady.

 

 

Zpět na Novinky