Agrofert přidá ke stávajícím druhům porážených zvířat i krokodýly

Poměrně neuvěřitelnou zprávou je to, že EU udělila v rámci ČR jedinou vyjímku týkající se vybudování oficiálních a zároveň prvních evropských krokodýlích jatek. Ty, jak jsme vás již informovali před asi rokem, v ČR společně s farmou už dlouhou dobu plánuje jatečný magnát Andrej Babiš. Tento (nejen) pro ČR z hlediska významu absolutně nesmyslný projekt byl odstartován nákupem 250 krokodýlů bývalým majitelem, z čehož část byla dokonce získána podle serveru IHNed ze záchranné stanice ve Francii. Některá ze zvířat tento majitel prodal, část jich nechal z finančních důvodů uhynout.

Babišovo impérium Agrofert Holding, a.s., zahrnuje v současné době mimo jiné i mnoho společností, které se zabývají chovem a porážením zvířat i následným zpracovatelským masným a mléčným průmyslem – od Olmy, Masozávodu Krahulčí, Kostelecké uzeniny nebo Vodňanskou drůbež až po koncern Animalco, jehož produkty tvoří přímo „živá chovná a jatečná zvířata“. Agrofert je znám tím, že jedna firma pracuje pro druhou, a tak tomu bude také v případě krokodýlů. Samotná porážka bude probíhat tak, že řezníci zvíře omráčí, nechají vykrvácet a potom ho zbaví vnitřností a dále se o krokodýly postarají Kostelecké uzeniny. Podle slov ředitele Agro Jevišovice, které projekt nově zaštiťuje, vyjde kilo masa z krokodýla na 700 korun. „Maso jsme si objednali, abychom zkusili, jak chutná. Bylo ale asi ze starého kusu, moc jsme si nepochutnali," říká ředitel Kyjovský.

Nezbývá než si přát, aby podobné pocity nezůstaly jen u pana ředitele, ale že si na krokodýlím mase nebudou pochutnávat ani další zaměstnanci Agrofertu. Jeho generální ředitel Andrej Babiš je u nás v současné době pravděpodobně člověkem s největším přímým vlivem na životy milionů zvířat. Vzhledem ke snižujícímu se trendu v konzumaci masa doufáme, že motto jeho podniku „Z pole až na vidličku“ bude v případě zvířat platit pro stále menší objem zákazníků a zákaznic.

Více informací o chovu krokodýlů najdete zde .

Pohled do Agrofertu Andreje Babiše najdete zde .

 

Zpět na Novinky