100 000 Kč autorovi objevného textu proti vegetariánství

I když většinou na různé více či méně nesmyslné články o veganství a vegetariánství v oficiálních médiích nereagujeme, nyní jsme se rozhodli, že uděláme výjimku a dáme autorovi jednoho takového díla nabídku, která se neodmítá. Na serveru Pro chlapa (výmluvný podtitul určený zřejmě feministkám a feministům, kteří by tam omylem zavítali, zní Magazín pro pány tvorstva) vyšel článek s titulkem 5 důvodů, proč nebýt vegetarián.

 

Jeho autor Dalibor Žák v něm snáší velice pádné argumenty proti vegetariánství, za které mu děkujeme a jsme rádi, že nám jimi otevřel naše zaslepené oči. Nicméně protože naše skomírající mozky (viz. důvod č.1. - "Vegetariánům uvadá mozek a hrabe jim"), nebyly schopny absorbovat všechny jemné nuance jeho díla, měli bychom zájem ještě o trochu názornější vysvětlení a důkaz, který navíc skvěle podpoří jeho tezi č.3 ("Vegetariáni nedokáží odolávat zvýšené fyzické námaze a celkově je jejich tělo velmi slabé") a tezi č.5. ("Vegetariáni zhoršují své místo v potravním řetězci a budou zašlapání výkonnějšími jedinci"). Proto jsme se rozhodli dát autorovi možnost, aby jako správný chlap, za kterého se už z důvodu svého profesního uplatnění na serveru Pro chlapa jistě považuje, ukázal, že si za svými slovy opravdu stojí: zveme ho do ringu s jedním naprosto oslabeným a nemohoucím veganem. Dalibor Žák nepochybně jako každý správný muž nadupaný testosteronem umí skvěle bojovat, v čemž mu pomáhá strava plná steaků, díky které se může považovat za pravého predátora, takže podobný důkaz vlastní převahy nad námi, nebohými vegetariány a vegany, pro něj bude jistě hračka. Nicméně aby byl ještě motivovanější (i když co může být "Pro chlapa" větší motivací, než schopnost stát si za svými slovy?) rozhodli jsme se výzvu podpořit i finančně. A to poměrně atraktivně: pokud v ringu během tří kol podle pravidel K1 (sjednocující pravidla pro všechny plnokontaktní bojové sporty) knockoutuje bez bílkovin živočišného původu zcela zchátralého garanta projektu Vegan Fighter, Jana Müllera, obdrží finanční odměnu 100 000 Kč. 

 

To ovšem není všechno: Daliborovi Žákovi nabízíme kromě toho i prémii v podobě 10 000 Kč, pokud se mu podaří přečkat v ringu pouhé jedno kolo (3 minuty), aniž by od svého fyzicky zdevastovaného veganského soupeře inkasoval tvrdé KO, po kterém se nebude schopný na počítání postavit na vlastní nohy. Finanční výhra pak jistě ještě podpoří jeho atraktivitu v ženských očích (teze č.2 - "Tím, že jsou vegetariáni slabí, nejsou dostatečně atraktivní a je dokázáno, že ženy dávají přednost mužům, kteří jí maso - jsou navenek silnější"). 

 

E-mail s touto nabídkou posíláme jak autorovi článku, tak vydavateli serveru Pro chlapa, společnosti Limemedia. O výsledku samozřejmě budeme informovat. 

Zpět na Novinky