Supplementy

Klasickým problémem každého vegana nebo veganky, kteří se více zajímají o sport a specifika sportovní výživy je to, který doplněk výživy je vhodný i z pohledu veganství. V následujícím seznamu najdete sportovní supplementy firem, které tato kritéria splňují.

Nejprve bychom zmínili jednoho z výrobců, který nabízí některé produkty s certifikátem Vegan:

Yaoh - firma nabízející i online několik druhů konopného proteinu (a dále i kosmetiku, potraviny a oblečení). 

Další výrobce - Sequel Naturals - sice své výrobky nemá označené certifikátem Vegan, ale veganské jsou - už proto, že je vyvíjí profesionální veganský triatlonista Brendan Brazier. V nabídce nyní v řadě Vega nově např. Vega Perfomance Optimizer! U nás zatím nejsou k dostání, zkuste online objednání.

Vegan Proteins - online shop s veganskými proteiny

Další firmy už výrobky neoznačily Vegan certifikátem, nicméně v nabídce mají některé produkty s veganským složením a je možné je zakoupit i v ČR:

Allmax - jako veganské deklarují následující výrobky: Krush, Aminocore, Cremagnovol, Hemanovol a Leutor. Proteiny a gainery jsou vhodné pouze pro vegetariány. Všechny výrobky dodávané v kapslích obsahují želatinu, jsou tedy nevhodné pro vegany i vegetariány.

Weider - pro vegany nabízí sojový protein 80 + 

Následující firmy nabízí také některé výrobky ve vegan kvalitě, nicméně u nás jsou zatím k dostání převážně přes online shopy:

Viridian - tato společnost nabízí mimo jiné přípravek pro kloubní výživu a esenciální mastné kyseliny ve vegan kvalitě. Aktivně se staví také proti testům na zvířatech, a to nejen u finálních produktů, ale i použitých ingrediencí. Zatím k dostání přes online shop. Sponzor Robbieho Hazeleyho.

Reflex - nabízí ve vegan kvalitě výrobek Creapure Creatin

Nutrisport - v nabídce veganský protein 90 + Vegan

Millenium Sport - ve veganské kvalitě nabízí výrobky ZMK, MVP-365 a MycoGreen. Podle zástupce firmy žádné z jejich výrobků nejsou testované na zvířatech.

Nutrex - většina jejich produktů neobsahující kapsle jsou veganské - jedná se například o výrobky Lipo-6, Lipo-6x, Lipo-6 Black, Lipo-6 Black Hers, Niox, and Vitrix

Následující firmy nenabízí žádný z výrobků ve vegan kvalitě!

Axis Labs - zástupce firmy uvedl, že žádný z výrobků není vhodný pro vegany

BSN - podle vyjádření nemají v sortimentu žádný výrobek veganského ani vegetariánského složení

Champion Nutrition - v nabídce žádný veganský výrobek, ale finální produkty podle zástupce firmy netestovány na zvířatech

Sann - podle zástupce firmy jsou kapsule živočišného původu

Syntrax - firma uvedla, že žádný z jejich výrobků neodpovídá veganským kvalitám, výrobky nejsou testovány na zvířatech