Ve špičkové formě v 61 letech, aneb 40 let veganství

Asi každý začínající vegan si musel vyslechnout od svého okolí spoustu temných předpovědí o tom, co všechno za látky mu bude chybět (absurdním tvrzením o bílkovnách počínaje, až po chmurné vyhlídky na údajně lámající se kosti bez vápníku z kravského mléka) a jak skončí jako zesláblý rachitik. Ukázku toho, jaké je realita při dobře sestaveném vegan jídelníčku a tréninku, jste mohli vidět nedávno na příkladu 54letého účastníka kulturistických soutěží a vegana Robbie Hazeleye . Jestě výmluvnější příklad pak nabízí Storm Talifero, který se vegansky stravuje už čtyřicet let. I v jednašedesáti letech je ve špičkové formě a dnes radí s obezitou a civilizačními nemocemi bojujícím Američanům, co s přebytečnými kilogramy. 

 

 

 

Storm Tafilero je velkým příznivcem raw (syrové) vegan stravy a má v této oblasti nepřeberně zkušeností (napsal mimo jiné i několik knih) přímo z praxe. Cvičení a přírodní kulturistice se věnuje už mnoho let. "Svou váhu jsem si i po padesátém roce držel kolem devadesáti kilogramů ve svalech," říká Storm. "Žili jsme v té době v Kanadě v národním parku a já jsem jedl na bílkoviny hodně bohaté syrové vegan potraviny a nedělalo mi problém jít si zaplavat v zimě do moře kolem Vancouver Insland. Byl jsem v naprosto špičkové formě, bílkoviny jsem získával hlavně z ořechů, chřestu, špenátu a dalších zeleninových jídel s minimální tepelnou úpravou."

 

 

 

Po svých pětapadesátinách se Storm rozhodl trochu shodit, protože, jak uvádí, "gravitace je ve vyšším věku neúprosná" a chtěl být spíš elegantně štíhlý, vyrýsovaný a bez povislé kůže - a hlavně si chtěl udržet svou formu. Momentálně váží v 61letech kolem osmdesáti kilogramů kvalitní svalové hmoty. "Cítím se nyní při této nižší váze doslova nabitý energií a i mé silové výkony jsou výborné," uvádí Storm. 

 

 

 

Ve svém jídelníčku klade velký důraz na pití různých ovocných nebo zeleninových šťáv, do kterých přidává na například mandlové mléko. Všechny rostlinné potraviny, které konzumuje, jsou organického původu (nakupuje je na trzích od místních farmářů) a zejména jeho variace salátů (se špenátem, chřestem nebo petrželkou), jsou v okolí proslavené. Storm funguje rovněž jako výživový poradce a kouč, kdy pomáhá zejména lidem, kteří mají problém s obezitou. Ukázky úspěchů jeho svěřenců, které samozřejmě vede k veganství jako ohleduplnému životnímu stylu ke zvířatů, jaký vyznává i on sám, můžete vidět tady:  http://thegardendiet.com/

Osobní stránky Storma Talifera pak najdete zde: http://rawveganwarrior.com/ 

 

 


Zpět na Články