Profil vegan kulturisty Patricka Reinerse

Německý naturální kulturista Partick Reiners patří i přes svůj nízký věk k známým propagátorům veganského životního stylu a pravidelně se umisťuje na předních místech v kulturistických a fitness soutěžích. Startuje většinou ve váze do 80ti kilogramů (měří 173 centimetrů) a kromě fitness se věnuje závodně i vodnímu lyžování a dříve americkému fotbalu. Právě ten jej později dovedl k posilování, kdy si potřeboval pro tento náročný sport vybudovat dostatečnou svalovou hmotu a získat sílu.

 

 

Jako skoro každý, kdo se ve velmi mladém věku pustí do posilování, jedl zpočátku hodně masa, ale postupně začal cítit, jak to jeho tělu nesvědčí. "Jedl jsem tehdy přibližně kilogram kuřecího denně, ale cítil jsem se líný a utahaný a i psychicky jsem na tom nebyl dobře," říká Patrick o svých začátcích. "Pak jsem ale začal více cestovat a vstřebávat nové vlivy a záhy se začal zajímat i o to, odkud maso pochází a jaký na mě má ve skutečnosti vliv. Velice rychle jsem pak přešel na veganský životní styl a velmi se mi ulevilo, že už nemusím být důvodem, proč se zvířata zabíjejí." 

Po návratu z cest a přechodu na veganství začal Patrick intenzivněji trénovat a záhy přicházely první úspěchy. Patrick začal působit i jako osobní trenér a svoje zkušenosti předával dál. Jeho pojetí tréninku je takové, že cvičí s těžkými váhami v tři dny v týdnu, s tím, že na velké svalové patrie používá tři druhy základních cviků a pro malé svalové partie jen dva druhy. Na kvalitním vyrýsování pak pracuje při speciálním kardio tréninku. Kromě toho si pečlivě hlídá dostatečný přísun rostlinných bílkovin, kdy se snaží, aby byl kolem 2 gramů proteinů na kilogram jeho tělesné váhy. "Potravin s vysokým obsahem bílkovin musím jako každý bodybuilder konzumovat velké množství," říká Patrick, který žije v Hamburgu, kde je díky poměrně velké veganské komunitě (v celém Německu se bez masa stravuje kolem pěti milionů lidí, takže nabídka produktů pro vegany je speciálně ve větších městech nesmírně široká) mnoho možností k nákupu vhodných potravin. "Jím jedno jídlo každé dvě až tři hodiny. Ráno konzumuji nejvíce sacharidů ze všech jídel, další v průběhu dne jich už obsahují výrazně méně. Jako zdroj zdravého tuku používám ořechy a rostlinný olej a hodně si hlídám dostatek tekutin, min 4 litry vody." 

 

 

 

Zajímavostí je, že Patrick příliš nefandí suplementům. Nicméně uznává, že pokud někdo má prostředky k nákupu maximálně kvalitních suplementů, mohou mu při dobrém tréninku a růstu hodně pomoct. 

A jak Patrick hodnotí, co mu fitness a veganství do života přineslo? "Mám mnohem lepší, čistší pocit, že se nepodílím na utrpení zvířat a zároveň u mě vymizelo mnoho zdravotních komplikací, které jsem dříve měl, například časté bolesti kloubů, svalů a podobně. Díky fitness se cítím fyzicky skvěle, navíc je pro mě hodně důležité ukázat, že není problém si vybudovat silné tělo z čisté, veganské stravy," dodává Patrick. 

 

 

Zpět na Články