Kimberly Moffatt - její tipy k veganství a fitness

Kimberly Moffatt - veganka a milovnice fitness, která dříve závodila v jiu jitsu je dalším z příkladů lidí, kteří nejen že spokojeně na rostlinnou stravu přešli, ale jsou na ní velmi spokojení i sportovně.


Kimberly k veganství přesvědčil její přítel, po té, co byla vegetariánka a neměla dost síly k tomu, aby na veganství přešla sama, i když podle svých slov o všech hrůzách živočišného průmyslu věděla."Potkala jsem k tomu taky úžasné dobrovolníky v útulku pro hospodářská zvířata, a díky tomu všemu dohromady jsem věděla, že už vegankou zůstanu."


K fitness jí přivedla tehdejší těžká osobní situace v životě a každodenní trénink jí pomáhal. Co se týče výživy, má individuální přístup: "Můj jídelníček se mění podle typu nákupu", říká s nadsázkou a dodává, že jeden týden jí hodně rýže, fazolí a zeleniny, druhý zas hodně rostlinných alternativ k masu s rýží a proteinových tyčinek. Snaží se zcela vyhýbat junk foods, tedy nezdravým vegan jídlům, i když jednou za čas neodolá.


Jejím hlavním tipem do tréninku jsou dřepy: "Trénuji 5-6 týdně, z čehož 2x zařazuji nohy, kdy zcivčím hodně hlubokých dřepů a dřepů s výskokem - to je zároveň jedno z největších způsobů kardia."


A co doporučuje začínajícím veganům a vegankám? "Jděte do toho. Nahraďte živočišné produkty tak, abyste měli dostatek všech živin, nezapomínejte na supplementaci B12."

 

 

Zpět na Články