VETPAW proti pytlákům

Také se vám už poněkud zajídají fotky slečen, co si staví svou kariéru a ego na tom, že zabíjí v Africe vzácná zvířata, fotí se s nimi a ještě se tváří tak, že, jim tím vlastně pomáhají? Tak tady máme poněkud jiný přístup: na titulní fotce je Kinessa Johnson, jedna z mnoha ochránkyní divokých zvířat v Africe, které se věnuje tomu, že LOVÍ PYTLÁKY. 

Kinessa je členem organizace VETPAW (Vojenští veteráni chránící africkou divočinu), která sdružuje bývalé elitní vojáky a vojačky, využívá jejich zkušeností a bojových schopností a v afrických parcích je posílá na podporu místním strážcům do ostrých bojů proti pytlákům. "Život volně žijících druhů divokých zvířat je nenahraditelný a jeho ničení má dalekosáhlé a katastrofální následky," říkají ve svém memorandu VETPAW. 

A zakladatel Ryan Tate dodává: "Když jsme viděl brutalitu pytláků a bezradnost strážců parků, kteří denně umírají při ochraně divokých zvířat, šokovalo mě to víc, než cokoli jsem kdy dřív viděl. Uvědomil jsem si, že musíme využít naše dovednosti a schopností a chránit zvířata i lidi, kteří jejich ochraně zasvětili své životy." 

Více info zde: http://vetpaw.org/

 

 

Zpět na Novinky