Velikonoce - jak je oslavit bez utrpení zvířat a třeba i genderově korektně :)

 

Způsobů, jak si “vzpomenout” na původní smysl Velikonoc, je bezpočet. A rozhodně nemusí být spojeny s masivním pojídáním vajec, mrtvol mláďat, bujarými pijatikami, ani s ne příliš genderově korektním českým zvykem bití žen :) 

Hlavním smyslem je asi hlubší zamyšlení nad smyslem smrti a znovuzrození, které v našich životech mohou mít různou symbolickou roli a významně nás posunout v našem rozvoji. Vnímat můžeme i probouzející se přírodu, její energii, nebo se inspirovat některým z dávných zvyků a slavit dobrou náladou nebo jídlem. 

A stejně jako jídla mohou být vynikající ve vegan verzi (http://www.veganotic.cz/kategorie?k=20 ) a můžete si tak pochutnávat na čokoládových vajíčkách, beráncích nebo nádivkách, i české zvyky můžeme doplnit inspirací u některých jiných kultur.

Inspirovat se můžeme například norským tradičním, velikonočním řešením zápletek vražd, které se ten den objevují v celém Norsku i na obalech potravin a lidé tak zkouší své logické myšlení.

Slavit lze i netradičně nebo s trochou nadsázky - milovníci SM praktik:) mohou slavit genderově vyrovnanými verzemi českého zvyku bít ženy bitím mužů (k dispozici mají v případě zájmu i vegan sex shop http://www.vegan-fighter.com/novinky/cruelty-free-ale-ne-v-loznici-novy-vegansky-sex-shop.html )

nebo přivazováním mužů k židlím a vyžadování výkupného, jak se praktikuje na Velikonoce v Anglii. 

Způsobů je tedy velmi mnoho, a stejně jako ve všem, i ve zvycích a "tradičních" pokrmech...stačí pouze přemýšlet a chít vidět jiné možnosti, než k jakým jste byli/vy vedeni/y výchovou nebo kulturně. Nemusíte se pak nutně řadit mezi ty, kteří se bezmyšlenkovitě podílejí na utrpení zvířat, nebo posilování genderových stereotypů ve společnosti. 

 

Inpirace, odlehčenější i vážné :), najdete v našich článcích: 

http://www.vegan-fighter.com/novinky/upecte-si-velikonocniho-beranka-vegansky.html

http://www.vegan-fighter.com/novinky/krasne-velikonoce-vsem-kdo-je-slavi.html

http://www.vegan-fighter.com/novinky/cruelty-free-ale-ne-v-loznici-novy-vegansky-sex-shop.html

http://www.vegan-fighter.com/novinky/co-se-skryva-za-vejci-nejen-o-velikonocich.html

 

 

 

Zpět na Novinky