Veganské hudební lahůdky v ČR

Letošní koncertní sezóna bude pro všechny milovníky kapel, které propagují veganský životní styl, opravdu nabitá. Kromě menších koncertů, kde se různé zejména hardcorové kapely podporující veganství a soucit se zvířaty, objevují pravidelně (stejně jako na HC festivalech tipu výborného Fluff festu), se letos můžete těšit i na několik větších festivalů a koncertů, kde se představí veganské hudební smečky.

Hned první akce, určená zejména příznivcům rapu, vypukne již za 14 dnů (v sobotu 21.4.) v pražském klubu 007. Na akci označované za jednu z hlavních rapových událostí roku, se představí vegan straight edge uskupení Goodfellas Mafia v čele s charismatickým Danielem Gunem. Více info o této události, u které je projekt Vegan fighter mediálním partnerem, najdete tady:

http://www.facebook.com/events/361545157204672/

 

A malá hudební nalákávka pak zde:

 

 

 

Pokud byste se na tenhle koncert nedostali, hned o týden později, 27.4. se můžete těšit na vystoupení dalšího německého uskupení, které je velice aktivní v prosazování veganství. Na velkém brněnském festivalu Čarodějáles vystoupí jako jedna z hlavních hvězd kapela Deadlock. Její členové se angažují kromě muziky i ve výrobě veganského oblečení, známého pod značkou Avenging Animals - aktuální kolekci těchto věcí si můžete prohlédout tady . Deadlock vystoupí na Čarodějálesu na Metro Europe Stage od 22 hodin a akce se koná v krásném areálu koupaliště Riviéra. 

Ochutnávku hudby Deadlock můžete vidět tady:

 

 

 

Jak jsme informovali nedávno, velice aktivní se stala v poslední době v prosazování práv zvířat i jedna z nejpopulárnějších metalových kapel současnosti, švédští Arch enemy. Ty můžete vidět naživo v polovině června na aktuálně největším českém festivalu Masters of rock. 

 

 

 

Přehlídku veganským kapel z tvrdšího ranku na velkých festivalech pak završí v polovině srpna na Brutal Assaultu němečtí Heaven Shall Burn. Jak divoká bývají jejich vystoupení můžete vidět tady:

 

 

 

 

 

 

Zpět na Novinky