Vegan top boxeři

Co spojuje sobotního soupeře Vladimira Klička Bryanta Jenningse, mnohonásobného světového šampiona Davida Haye, jednoho z nejlepších boxerů střední váhy Timothy Bradleye s legendou Mikem Tysonem? Všichni tito top boxeři se stravují vegansky. A zde si můžete přečíst jejich důvody:

 

 

 

Vegan Bryant Jennings svedl v sobotu v Madison Square Garden 12ti kolovou vyrovnanou bitvu o světový titul s Vladimirem Kličkem, ve které sice odcházel na body poražený, ale sám Kličko ho označil za nejtěžšího soupeře v posledních letech. Do té doby neporažený Bryant Jennings pak odpověděl serveru Black sport on-line na otázku, jak mu jako hrdému vyznavači veganské stravy tento jídelníček pomáhá při zápasech i tréninku: "Začínal jsem jako vegetarián, ale záhy jsem přešel na veganskou stravu a vím, že je to trvalé rozhodnutí, je to pro mě nejpravdivější způsob života. Jako profesionální sportovec se neustále přesvědčuji, jak mi tako strava pomáhá. Nemám žádné problémy s hlídáním váhy mezi zápasy, cítím se lépe než kdy jindy, jsem mnohem lehčí v nohách a mám víc energie… I duševně se cítím mnohem lépe a vím, že tohle bylo správné rozhodnutí pro mé tělo i mysl."

 

A jaké jsou důvody dalších špičkových boxerů k tomu, že se stali vegané?

Mnohonásobný světový šampion David Haye říká: "Zjistil jsem, jakým způsobem jsou hospodářská zvířata chována a zabíjena kvůli našemu jídlu. Viděl jsem všechny ty krávy a prasata a uvědomil jsem si, že se na něčem takovém nemůžu už dále podílet, tak je to příšerné. Zjistil jsem si potřebné informace o tom, že na veganské stravě budu mít dostatek bílkovin, abych mohl boxovat a živočišné produkty jsem ze svého života vyloučil. Už nikdy se nevrátím zpět."

 

 

 

Timothy Bradley, světový šampion WBO: "Veganská strava mi přináší neuvěřitelnou energii, můžu trénovat tvrději, dále, jsem rychlejší než kdykoli dřív…"

 

 

 

A nejvýstižněji shrunul důvody k veganství legendární Mike Tyson: "Milujte zvířata, nejezte je." 

 

 

Zpět na Novinky