V 51letech na vegan stravě v životní formě

Příběh Davida Greditzera ukazuje, že přechod na rostlinnou stravu i ve vyšším věku může přinést vskutku netušené ovoce. David měl ještě před pár lety - stejně jako většina Američanů - vysokou nadváhu a spoustu zdravotních problémů. Ty nakonec dospěly až do stavu, kdy musel užívat velké množství léků a stejně trpěl neustálými bolestmi; David utrpěl i několik komplikovaných zranění a zlomenin, takže musel mimo jiné užívat vysoké dávky morfinu a dalších tlumících léků. Z bludného kruhu se nakonec dostal pomocí radikální změny životního stylu. 

"Totálně jsem změnil jídelníček a přešel na raw vegan stravu a zároveň začal intenzivně trénovat," říká David. "Všechny léky letěly do koše a s nimi i všechny živočišné tuky, který jsem předtím přijímal velké množství. Neustále jsem studoval a získával nové informace a impulzy k tréninku. Během krátké doby se dostavily ohromující výsledky." 

David, který pracuje jako softwarový inženýr, se pustil do tréninku muay thai a protože v mládí dělal také bojové sporty a cvičil, díky svalové paměti se dostal záhy do vynikající formy, která předčí o generaci mladší kolegy. "Je to k popukání, jsem nyní, v 51letech, nejsilnější chlap v tělocvičně, lidé se na mě chodí dívat a žasnou, hlavně ti, kteří se stravují konvenčně," směje se David. "Spousta z nich pak rovněž mění životní styl, když vidí ten příklad."

 

 

David tráví v tělocvičně během tréninků muay thai a fitness 20 hodin týdně a jeho trénink je neobyčejně náročný. "Nejím v podstatě žádé zpracované potraviny, z 90 procent je moje strava syrová z místních organických farem, jsem opravdu velice rozmazlený," směje se. "Kvůli extrémně náročnému tréninku si míchám raw proteinové nápoje a nyní vážím kolem metráku čistě ve svalech, k čemuž jsem se nikdy neblížil. Cítím se opravdu skvěle, fyzicky i duševně, skartoval jsem celých dvacet let špatného životního stylu před tím." A v duchu sebevědomého amerického přístupu k životu dodává s úsměvem. "Jsem teď prostě Alfa v tělocvičně plné MMA alfaverzí." 

Obsáhlejší a inspirativní galerii Davida Greditzera si můžete prohlédnout v nejbližší době na našem Facebook profilu. 

Zpět na Novinky