South African Airlines zakazují převoz trofejí lovců

Další krok na cestě k ochraně zvířat: South African Airlines od nynějška nebudou převážet lovcům jejich trofeje. 
Zatímco u nás dostávají lovci exotických zvířat prostor i na akademické půdě (viz nedávná přednáška na MU v Brně), v samotných zemích lovu se naopak objevuje více a více aktivit proti. 
 
Letecká společnost South African Airlines zakázala převoz trofejí z ohrožených druhů zvířat. Od této chvíle si tedy už lovci nevezmou, minimálně touto největší africkou leteckou společností, žádné kožešiny ani rohy domů.
 
 
 
"Nebudeme dále podporovat lovce ve vyvážení trofejí. Většina turistů, kteří k nám směřují, chce vidět divokou přírodu, alespoň takovou, jaká zbyla. Myslíme si, že je naší povinností ji zachovat pro další generace a odrazovat od aktivit, které ji ohrožují", řekl k tomuto kroku manažer aerolinek Tim Clyde-Smith. 
 
Tento krok následoval po loňském nárůstu zabitých nosorožčů pytláky. "Aktivně se zabýváme ochranou nosorožců a bojem proti pytlákům, a toto je jen další logický krok", dodal Tim Clyde-Smith.
Doufáme, že tento krok minimálně zkomplikuje cesty lovcům, protože South African Airlines nalétávají nejčastější destinace lovu. 
 
 
 
Zpět na Novinky