Rozhovor s veganským olympijským vítězem Alexejem Vojvodou

Jak jsme již informovali, včera se stal výborný všestraný ruský sportovec Alexej Vojvoda (mimo jiné evropský šampion v armwrestlingu) olympijským vítězem v jízdě na dvojbobu. Alexej Vojvoda poskytl po svém vítězství jeden z prvních rozhovorů organizaci PETA, podporující zpráva zvířat a změnu postojů k nim. Překlad tohoto rozhovoru najdete zde:

 

Kdy a proč jste se rozhodl stravovat vegansky?

"Před třemi a půl lety. Zpočátku jsem toto téma sledoval hlavně z vědeckého a zdravotního hlediska. Nicméně pak jsem začal sledovat i etická hlediska veganství. Miluji šťastná, živá zvířata!"

 

Jaké výhody vám veganská strava přinesla?

"Je jich velké množstí. Za prvé se už nemusím podílet na utrpení a bolesti bezbranných zvířat. Za druhé se moje tělo stává lehčí, rychlejší - v mé profesi je flexibilata a pružnost nesmírně důležitá a já zaznamenal velký posun dopředu. No a po zdravotní stránce je skvělé, že už téměř neznám třeba nachlazení nebo chřipku."

 

Jakou radu byste dal mladým sportovcům, kteří se inspirují a chtějí jít ve vašich stopách?

"Hlavně studujte a naslouchejte sami sobě, svému srdci - dostanete se pak do míst, která jsou pro vás těmi nejlepšími."  

 

V zahraničních médiích se objevilo několik informací, že Alexej je zřejmě vůbec nejsilnějším sportovcem na olympiádě (při své výšce 194 centimetrů váží 118 kilogramů) a je tak skvělou ukázkou toho, jak jsou mýty o potřebě konzumace masa a živočišných prroduktů mylné. Děkujeme Alexejovi za skvělou propagaci, kterou životnímu stylu soucitnému ke zvířatům svými výkonny a postoji dělá.  

 

 

Zpět na Novinky