Puma veřejně prezentuje používání veganských materiálů ve své dlouhodobé strategii

S poměrně kuriózní a pro nás jistě velmi příjemnou zprávou přišla v těchto dnech sportovní firma Puma. Podle předsedy Jochena Zeitse se totiž Puma hodlá v dlouhodobém horizontu zaměřovat na produkci svých výrobků v nekožené, veganské verzi.

Zeits, který zavedl ve firmě bezmasé pondělky už v roce 2009, při interview poskytnutému Financial Times doslova řekl: "Všichni bychom měli konzumovat méně masa a všichni bychom měli používat méně kůže. Taková je prostě realita.“


Puma v současné době používá na výrobu bot a míčů převážně kůži ze skotu. Ta byla v interní zprávě z minulého roku označena za největší zdroj uhlíkové stopy, kterou firma jako celek přispívá k negativním dopadům na životního prostředí a jako taková by tedy měla být v další obchodní strategii nahrazena syntetickými alternativami.


Puma je evropský druhý největší výrobce sportovního oblečení a proto nás tato zpráva jistě může velmi těšit :) Dobrou zprávou je také to, že Puma se tak zařazuje k dalším značkám, jejichž marketingová strategie spočívá v posledních letech stále více ve  zohledňování environmentálních, a v tomto případě i vůči zvířatům etických stanovisek.

 

 

 

Zpět na Novinky