Přehled výsledků veganských sportovců

Vzhledem k tomu, že v počet sportovců stravujících se vegansky a vegetariánsky neustále narůstá, přinášíme stručný přehled aktuálních výsledků z poslední doby, který poměrně sugestivně ukazuje kvalitu vyvážené stravy bez masa. Přehled zahrnuje samozřejmě zejména bojové sporty, na které je náš web zaměřený prioritně, ale pro zajímavost uvádíme i několik jiných sportovních disciplín.

 

 

 

Ultimátní zápasy:

 

UFC (momentálně nejprestižnější světová soutěž v bojových sportech)

- UFC 149: Aaron Simpson (vegetarián) zvítězil na 3:0 na body nad Kenny Robertsonem

- Na turnaji UFC on Fuel TV 3 se představil bez masa se stravující zápasník Nate Diaz a v hlavním zápase večera zvítězil, když soupeři Jimi Millerovi připravil první porážku v jeho kariéře po gilotině 

- Na turnaji UFC 145 bojoval veganský fighter Max Danzig a zvítězil na body nad brazilským zápasníkem Efrainem Escuderou. 

 

 

 

- vegetarián Nick Diaz prohrál na na UFC 143 body s Carlosem Conditem. 

- Vegan Jake Shield zvítězil v Japonsku na turnaji UFC 144 nad Yashihiro Akiayamou

 

 

 

Bellator (po UFC druhá nejvýznamější organizace v ultimátních zápasech)

- Vegetarián Ben Sauders porazil na body Raula Amayu

 

Box:

Vegan Tim Bradley se stal v červnu americkém Las Vegas profimistrem světa v boxu ve welterové váze, když po sedmi letech ukončil neporazitelnost filipínce Manny Pasciaquila. Sám ve svých 28 zápasech ani jednou neprohrál.  

 

 

 

 

Kick box:

V neuvěřitelných 45 letech nastoupil v červnu v Anglii po dvou letech tréninku ke svému prvnímu zápasu vegan (více než 20 let) Michael Shannahan a svého 25letého soupeře porazil KO v druhém kole. 

 

 

 

Thai box:

Česká thaiboxerka a vegetariánska Lucie Mlejnková se v květnu vrátila po operaci ramene do ringu na turnaji na Mušovských jezerech porazila slovenskou soupeřku Silvii Pálešovou (21 zápasů, 17 výher) jednoznačně na body, když ji dostala dvakrát do počítání. Lucie má dva evropské a tři české tituly a doposud v ringu neprohrála. 

 

 


Silové sporty:

Vegan Patrik Baboumian se poté, co získal titul nejsilnějšího muže Německa, stal před měsícem ve finském Naantali i vítězem evropského šampionátu Strongmanů. 

 

 

 

Vytrvalostní závody:

Vítězkou podle odborníků vůbec nejtvršího závodu na zemi Tough Mudder, který vychází z výcviku speciálních ozbrojených jednotek, se stala veganska Juliana Sproles. 

 

 

 

Tenis:

Raw veganky sestry Williamsovy vyhráli na posledním wimbledonském turnji společně ve čtyřhře a Serena Williamsové navíc zvítězila i ve dvouhře.

 

 


Bodybuilding:

Vegan Derek Tresize zvítězil na kulturistické soutěžil OCB Bodysculpt v v kategorii The Men's Novice 

 

 

Zpět na Novinky