Neradi se v letadle mačkáte? Připlaťte si za sedadlo vedle vegana :)!

„Pay $10, sit next to a vegan – Připlať si 10 dolarů za sedadlo vedle vegana“, tak se jmenuje nová kampaň lékařů a dietologů podporujících veganství z PCRM (Physicians Committee for Responsible Medicine), která se tento týden objevila na YouTube a CNN Airport Network.

Spot, ve kterém je zobrazena vtipná interakce cestujícího sedícího vedle obézního, „normálního“  pasažéra a druhého, který sedí vedle štíhlé blondýny, protože využil službu příplatku za sedadlo vedle vegana poukazuje podle slov prezidenta PCMR doktora Neala Barnarda na problém obezity a nezdravého životního stylu. V oficiálním prohlášení doktor Barnard dále mj. upozorňuje na výsledky studií, které naznačují, že lidé stravující se vegansky jsou většinou štíhlejší a v důsledku toho je u nich také nižší riziko onemocnění jako např. diabetes.  Pro zajímavost – studie provedená na více jak 60 tisících Američanech ukázala, že průměrný index BMI (ukazatel tuku v těle), jehož ideální hodnota je pod 25, je u konvenčně se stravujících lidí 28,8, zatímco u veganů je 23,6.

Pokud se vám kampaň líbí jako nám, pak vězte, že tento návrh byl zároveň lékaři z PCMR oficiálně předložen American Airlines jako možnost praktického řešení problému komfortu na amerických letech, kde je v  současnosti problém obézních cestujících řešen už i příplatky za další sedadlo.

Zda se tímto návrhem inspirují ukáže čas, každopádně by určitě bylo velmi příjemné moci si v budoucnu objednat třeba u ČSA sedadlo vedle vegana nebo veganky. :) 

 

Zpět na Novinky