Mnohonásobný boxerský šampion David Haye se stal veganem

"Shlédl jsem dokumenty o tom, v jakých podmínkách jsou zvířata chovaná a jak jsou zabíjená, než se připraví pro lidi k jídlu, viděl jsem všechna ta trpící prasata a krávy a uvědomil si, že už nechci být něčeho tak strašného součástí," uvedl v rozhovoru pro Independent David Haye, který je několikanásobným světovým šampionem v boxu v různých váhových kategoriích a v posledních letech i jednou z nejvýraznějších postav v supertěžké váze. "Udělal jsem si vlastní výzkum, který mi potvrdil, že není problém získat z rostliné stravy dostatek bílkovin a dalších látek potřebných k tréninku a boji. Jakmile jsem si tohle všechno ověřil, věděl sem, že už se nikdy neobrátím zpět."

David Haye je boxerskou legendou a jeho zápasy patřily vždy k mediálně nejsledovanějším bojům. V supertěžké váze, kde po zisku titulů z nižších váhových ketegoriích Haye nakonec zakotvil, získal v roce 2009 světový titul jedné z nejprestižnějších organizací WBA, když porazil ruského obra Nikolaje Valueva. O titul poté sice později přišel v boji s Vladimírem Kličkem a svou boxerskou kariéru přerušil,  ale v roce 2012 se vrátil, když porazil Dereka Chisoru. Další zápas (s Tysonem Furym) musel odložit kvůli rekonvalescenci s poraněným ramenem, ale nyní je již zpět v tréninku. Věříme, že stejně jako u jiných boxerů, i v případě tohoto vynikajícího britského zápasníka se ukáže, jak moc je veganská strava přínosná nejen z hlediska etiky, ale i sportovních výkonů - ostatně výsledky skvělých boxerů a veganů, jako jsou například 11násobný americký šampion v supertěžké váze, vegan Cam F. Awesom, nebo šampion ve střední váze Timothy Bradley, o tom svědčí dostatečně převědčivě.

Davidovi děkujeme, že stejně jako například Mike Tyson ukazuje veganskou cestu i mezi těmi opravdu nejlepšími profesionálním světovými top boxery v supertěžké váze, kteří navíc přistupují k vegan jídelníčku s ohledem na etické důvody, nejen kvůli svému zdraví a sportovní výkonnosti. 

Další info v angličtině si můžete přečíst zde

 

 

 

 

Zpět na Novinky