Konzumujete ryby a mořské živočichy? Kellan Lutz ukazuje, co je špatně

Mnoho lidí už dnes přestává konzumovat zvířata, případně i mléko, protože začíná cítit soucit nejen se psy a kočkami, ale i s hospodářskými zvířaty. Mnoho z nich ale zároveň stále, byť jen příležitostně, konzumuje ryby a mořské živočichy, k nimž si vztah asi psychologicky přirozeně utváříme hůře (už jen název “mořské plody” ukazuje na povahu vztahu k nim).

Pokud k těmto občasným konzumentům “mořských plodů” také patříte, vězte, že tito živočichové z biologického hlediska také cítí bolest a v současné době existuje mnoho studií, které ukazují například u ryb na poměrně intenzivní emoční prožívání, včetně schopnosti cítit strach. Fyziologické prožitky pak samozřejmě cítí vodní živočichové také.

Jak moc se můžeme jen domýšlet, ale je určitě dobře, že se pozornost veřejnosti obrací už i k těmto zatím spíš zanedbávaným druhům zvířat, která při smrti velmi trpí a určitě si zaslouží etické zacházení stejně, jako zvířata ostatní.

A je určitě i dobře, že jejich ochrana získává také na významu, jak ukázal nedávno například Kellan Lutz, herec ze známé ságy Twilight, který nyní pracuje na roli Herkula. Ten se vedle ochrany dětských práv zabývá i podporou práv zvířat, a ve spolupráci s Petou nedávno veřejně upozornil na velká jatka určená mořským živočichům – Linda Bean’s Maine Lobster Slaughterhouse, kde byli tito živočichové velmi krutě zabíjeni.

Protože se o této oblasti mluví poměrně málo, přidáváme i nové video natočené zde skrytou kamerou, snad bude pro ty, kteří ještě k  “mořským plodům” nezískali cestu, způsobem, jak ji získat. Najdete ho zde

“Ačkoliv si k humrům a krabům možná nedokážete vypěstovat stejný vztah, jako ke psům nebo delfínům, zaslouží být stejně jak oni ušetřeni zbytečně krutého zacházení.”, napsal majitelce jatek Kellan Lutz.

<

Zpět na Novinky