Gerlinde Kaltenbrunner - první žena zdolávající všechny 8tisícovky bez kyslíku. Vegansky a dokonce v páru snů :)

Praha uvítala v těchto dnech velmi zajímavé hosty - Gerlinde Kaltenbrunner a jejího manžela Ralfa Dujmovitse. Zajímavé zejména proto, že Gerlinda je první žena na světě, která zdolala všech 14 osmitisícovek bez kyslíku - a to na veganské stravě!


V upoutávce na rozhovor, který si můžete zítra 5.1. ve 12 hodin poslechnout v pořadu Casablanca na radiu Wave se v podtitulu uvádí, že Gerlinda a Ralf jsou pár snů -  říkají o sobě "Máme vášeň zn. 8000" :)

 

Asi také proto, že nalezli partnera, se kterým mohou sdílet své zájmy a osobní vášeň - spojuje je láska k horám: Ralf patří od 90.let mezi nejlepší německé horolezce a společně zdolávají v neuvěřitelných podmínkách a bez kyslíku nejvyšší hory světa. Rádi také inspirují ostatní, podle Ralfa mají to štěstí, že mohou přibližovat svoje dobrodružství dalším lidem. Když lezou společně, necítí Ralf strach, plně věří tomu, co Gerlinde dělá. Gerlinde pak prošla i smrtí spolulezců, neúspěchy a také přežila lavinu.

 

 

Zdolávání takto vysokých hor bez použití kyslíku je samozřejmě fyzicky velice náročné a málokdo je schopný tento výkon podat. Gerlinde k tomu v rozhovoru na otázku, jak tyto neuvěřitelné výkony jdou ruku v ruce s veganstvím, říká jednoduše, o to však výmluvněji: "Já se takhle cítím silná."

Rozhovor si můžete poslechnout zítra zde: http://prehravac.rozhlas.cz/radiowave

Upoutávku na rozhovor si můžete prohlédnout zde:

 

Zpět na Novinky