Fitnesska a veganka Simone Collins chce být inspirací

Simone Collins je výborná australská fitnesska a zde najdete jejími slovy inspirující příběh o její cestě k veganství a o tom, co jí tento životní styl ohleduplný ke zvířatům dává: "Už od dětství jsem milovala zvířata a měla radost z jejich společnosti. Postupně mi pak došel vztah mezi jejich životem a smrtí a jídlem na mém talíři. Ve třinácti letech se mi podařilo přesvědčit své rodiče, aby mi dovolili přechod va vegetariánskou stravu. Když jsem později začala cvičit, otevřela se mi i otázka "výroby" vajec a mléka a krutosti s tím spojené a já přešla kompletně na veganskou stravu. Moje pokroky v posilovně a obecně při sportech byly ohromující a mě i mému okolí ukázaly, jak moc je pro nás rostlinná strava prospěšná a hodně lidí kolem mě to inspirovalo. 

 

 

To, že se zvířata mezi sebou konzumují, beru jako zcela přirozený proces. Ale v dnešní době není pro lidi absolutně žádný důvod, abychom museli zvířata omezovat, týrat a zabíjet, ke svému životu zvířecí maso a produkty už dávno nepotřebujeme. Věřím, že i moje výsledky a síla ukáží ostatním, v jak skvělé kondici na veganské stravě mohou být - že se i oni pozitivně inspirují a budou věrní sami sobě. 

Nechci soudit ničí životní styl, nikdy jsem své přesvědčení a názory nikomu nevnucovala - ale vím, že kolem veganství je obrovské množství mýtů a ráda je svým příkladem vyvracím. Věřím, že než někoho dlouze přesvědčovat slovy, je lepší ukázat příkladem, jak je tahle cesta pro naše tělo i duši prospěšná."

Více informací v angličtině najdete zde: http://www.simicollins.com/

 

 

Zpět na Novinky