Další psí obyvatelé ze Sochi dostávají naději na lepší život

Po příkladu akrobatického lyžaře Guse Kenworthyho, který se rozhodl zachránit psí rodinu bez domova a odvézt ji k sobě do USA, se přidávají i další sportovci a sportovkyně. I oni se rozhodli odvézt alespoň několik toulavých psů a poskytnout jim šťastný život a milující domov. K nim i k dalším zvířatům, jako např. ke kosatkám a dalším zvířatům vyhrazeným "pro atrakce" se místní vláda a úřady zachovali velmi macešsky. 

 

Aktuálními adoptivními rodiči jsou hokejisté David Backes a Kevin Shattenkirk, kteří už mají vybrané své nové rodinné příslušníky. 

Také snoabrdistka Lindsey Jacobellis plánuje pro svůj návrat novou společnost - štěně Sochi. 

 

Kdo někdy Sochi nebo podobná místa navštívil ví, jak težká a od nás stále diametrálně odlišná, je situace ohledně ochrany zvířat. O to víc díky všem sportovcům a sportovkyním, kteří si ke svým sportovním úspěchům přibalili i nové členy rodin, ale i těm, kteří se aktivně zasazovali a zasazují o veřejný tlak na místní pořadatele. Z naší výpravy znovu velký dík například Michalu Šlesingrovi, o jehož postojích proti situaci v Sochi jsme psali např. zde

 

Pokud plánujete i vy pořízení pejska, určitě nepodporujte obchod se zvířaty - dejte i vy přednost zvířatům bez domova, útulkářům :) U nás je v současné době zajímavý např. projek PesWeb Nadačního fondu Psí naděje, kde by měli být všichni psi aktuálně hledající domov, ihned online viditelní.

 

 

Zpět na Novinky