Další pozitivní zprávy pro pokusná zvířata

Po Evropské unii, která nadávno zrušila testování kosmetických přípravků na zvířatech, se situace začíná měnit i v Číně, která je jednou ze zemí, kde díky nezájmu o práva zvířat zemřou pro pokusy a testy ohromná množství laboratorních zvířat.

Situace se však pomalu začíná zlepšovat už i zde. Podle nových vládních nařízení kosmetické firmy působící v Číně budou moci využívat alternativní metody bez použití zvířat, které jsou schválené v Evropské unii a nebudou muset nechat své výrobky testovat na zvířatech, jak tomu bylo dosud. 

Vzhledem k dosahu se jedná o významné nařízení - v Číně působí mnoho firem, které dováží i k nám. Zároveň platí, že i výrobky firem dovážejících do Číny musí vždy projít těmito testy - i toto by mělo odpadnout. Ročně se tak jedná o statisíce zvířat, která by tímto nařízením byla zachráněna.  

Ani ve zmiňované EU však zatím vše kolem pokusů na zvířatech není ideální. Za zrušení biomedicínských a toxikologických testů bojuje evropská petice, o které jsme psali zde, a která v současné době obsahuje už téměř kompletní počet podpisů, nutných k otevření jednání za zrušení. Děkujeme! 

 

Zpět na Novinky