Bodybuilder Richard Campbell: Jsem vegan! Jeho tipy pro začínající vegany a jídelníček.

Richard Campbell, naturální kulturista, vegan: "Jsem vegan! Začal jsem s veganským životním stylem kvůli morálním, etickým a spirituálním důvodům. Je to způsob, který je skvělý pro mysl, tělo i duši." 

 

Jeho inspirací je z veganských bodybuilderů Richar Cheeky a Torre Washington, tento rok by se rád zúčastnil soutěže Natural Bodybuilding Organization - v současné době je v objemové fázi. 

 

Na otázku, co by poradil začínajícím veganům, odpovídá věcně: "Studujte si sami věci týkající se veganství. Myslete na podporu podobně smýšlejících lidí. Dejte si svůj vlastní čas  - někdo přejde ihned, někomu to trvá déle. Mějte pestrou stravu, abyste se nezačali nudit. Zapojte se do aktivit. Znejte své limity v tréninku. A zkoušejte nové věci." 

 

A jak vypadá Richardův jídelníček? Před tréninkem si nejraději dává vločky a burákovým máslem, banánem a javorovým sirupem. Po něm a pro regeneraci pitu s fazolemi se salátem, rajčetem, cibulí, zelenými papričkami, houbami. Rád přidá i nakládanou zeleninu, chilli nebo papričky jalapenos, výhonky alfalfy.

 

Na závěr říká: "Veganství je pro mne způsob, jak spokojeně žít."

 
 
Zpět na Novinky