Bill Gates nečekaně spouští edukativní program zaměřený na veganství

Bill Gates přišel s poměrně nečekaným projektem sloužícím k podpoře veganství. 

 

V jeho internetové prezentaci "The Future of Food" vysvětluje, proč konzumace masa a živočišných výrobků není nadále udržitelná, jaké jsou její dopady a kudy vede alternativní cesta v podobě rostlinných produktů. Prezentace nese podtitul "Jak odborníci na výživu přehodnocují pohled na konzumaci masa a jak to může všem prospět" a Gates v ní nechal zpracovat základní fakta týkající se aktuální situace i možných řešení.

 

Jednoduchým způsobem zde podporuje alternativní rostlinné produkty masa a vajec, a to hlavně z hlediska environmentálních a zdravotních dopadů na planetu i lidi.

Součástí interaktivní prezentace jsou i videa a rozhovor s Michaelem Pollanem, autorem knihy The Omnivore's Dilemma a Gates jí končí slovy: "Jsme na prahu velké změny v této oblasti. Možnosti, které rostlinný způsob stravy přináší pro svět plný lidí, který tak může dostat výživnou stravu plnou proteinů, mne naplňují optimismem. Pokud změníme myšlení v tom, co a jak jíme, a budeme se více zajímat o to, co se s jídlem děje, než se dostane na náš talíř, budeme také více otevření alternativním možnostem naší stravy."

 

To, že se o alternativní způsoby stravy poslední dobou zajímají i takto velcí investoři (viz nedávný článek o bioprintingu) naznačuje, že patrně skutečně začínáme stát na "prahu velké změny v této oblasti" :) 

 

Prezentaci si můžete prohlédnout zde.   

 

 

Zpět na Novinky