Rozhovor s Lindsay S. Nixon z Happy Herbivore

Rozhovor České veganské asociace a Vegan Fighter s Lindsay S. Nixon, autorkou oblíbeného webu a blogu Happy Herbivore, který je mezi světovou veganskou komunitou velmi dobře známý. Vydává také bestsellerové kuchařky – Happy Herbivore Cookbook nebo Everyday Happy Herbivore.

Prosím představ se nám a řekni nám něco málo o sobě - jaká je tvoje osobní veganská historie, jak ses stala vegankou?

"Na internetu jsem známá jako Happy Herbivore - což je i název mých webových stránek (www.happyherbivore.com ) a název mé kuchařky – The Happy Herbivore Cookbook.
Vegankou jsem se stala asi před 5 lety. Vegetariánkou jsem byla po většinu mého dětství, kvůli lásce ke zvířatům, ale v pubertě jsem přešla k jedení masa, díky tlaku okolí a rodiny. Později po vážných zdravotních potížích, když mi bylo kolem 20, jsem se vrátila k vegetariánství, protože jsem si myslela, že mi to pomůže ke zdraví. Vegankou jsem se stala následující rok, byla jsem motivována zdravotními výhodami a enviromentálními faktory, ale také etickými důvody.
Velkofarmy, mléčné výrobky, vejce - všechen tenhle průmysl je krutý. Nemůžu ho podporovat."
 


Co znamená veganství pro tebe osobně? Jaká je role zvířat ve tvém životě?

"Jsem vegankou kvůli zdraví, životnímu prostředí, pro zvířata a také mi to přijde humánní.
Pokud by byl svět vegetariánský, neměli bychom hladomor. Být vegankou je nejvíce soucitný a etický způsob života, jaký můžu mít.
Nechci způsobovat jakékoliv jiné bytosti utrpení, proto jsem veganka.
Zvířata jsou kámoši, ne jídlo." :-)

Pocházíš z US. Jak se tam teď veřejnost dívá na veganství?
Spíše jako na extrémní životní styl, nebo jsou na to teď Američané docela zvyklí?

"Narodila jsem se v US, ale jsem ex-pat, nežiji ve Spojených Státech.
Řekněme, že US je opravdu velká země se spoustou rozdílných kultur a způsoby života.
Zatímco někteří lidé a některé části Států mohou vidět veganství jako "extrémní", v jiných oblastech je "normální" a rozšířené.
Například Kalifornie - zvláště ve velkých městech, jako Los Angeles a San Francisco - je být veganem nebo jíst vegansky docela obvyklé. Celkově se veganství stává v Americe každým dnem čím dál tím víc běžné. Kdysi bylo neznámé, dnes se dostává do hlavního zpravodajství a propaguje se. Spousta amerických celebrit je vegany, což si myslím, že veganství pomohlo stát se více mainstreamovým. Vždyť dokonce jeden z našich bývalých prezidentů je vegan!" 
 
 

A co vaření - kdy přišlo do tvého života?

"Nenaučila jsem se vařit, dokud jsem se nestala vegankou. Tehdy nebyly moc žádné restaurace nebo jídlo, které byste mohli už hotové koupit v obchodě. Pokud jsem chtěla jíst, musela jsem si to jídlo sama udělat. Takže tak jsem se učila a zamilovala jsem se do toho. Vaření, jak se ukázalo, je pro mě velmi přirozené."
 

Provozuješ blog Happy Herbivore, který je velmi známý mezi světovou veganskou komunitou - jak začal a co pro tebe znamená?

"Krátce potom co jsem se stala vegankou, jsem se rozhodla psát o jídle, co jsem vařila. Blogy byly tehdy opravdu novinka, nebyly tak běžné jako jsou dnes, a já jsem si říkala - možná je tam někdo jako já, někdo kdo se učí jak vařit a být veganem a já bych mohla být zdroj informací nebo inspirace. Nikdy bych nečekala, že se stane tak populární jako je dnes.
Jsem velmi šťastná, velmi vděčná.
Happy Herbivore je můj život - je to má práce, má vášeň, mé dítě."
 


Tvoje recepty jsou často low-fat, s nízkým obsahem tuku, můžeš nám o tom říci více?

"Všechny moje recepty jsou low-fat. Nevařím s přidanými tuky – žádné ořechy, olej, kokos ani avokádo. Po té, co jsem si přečetla Eat to Live a McDougall Program jsem všechny tuky vyloučila ze svého života (obě knihy propagují veganské stravování s nízkým obsahem tuku). A skvěle to zafungovalo – zhubla jsem, zlepšilo se mi zdraví. Moje recepty odráží to, co jím. Je úžasné, jak skvěle jídlo bez tuků chutná!"

Píšeš velmi známé kuchařky – můžeš nám o nich říci něco více? Jaké jsou tvé další plány?

"Napsala jsem bestseller The Happy Herbivore Cookbook, druhá kniha vyjde za pár týdnů – (prosinec 2011). V současnosti pracuji na své třetí knize."
 


Jaké je oblíbené jídlo Lidsay S. Nixon :)? Poděl se s námi o recept!

"Nemyslím, že bych měla jedno oblíbené jídlo. Nemůžu si přece vybrat jen jedno! Nicméně jídlo, které mám ráda vždy je bramborová kaše, cizrna a hodně šťávy!"

Tento měsíc jsme spustili nový projekt Vegan Fighter – jak se ti líbí?

"Je to hodně cool – skvělý projekt! Gratuluju!"

Znáš českou kuchyni?

"Moc ne, ale toužím se jí naučit, až přijedu do Prahy!"

Jaký by byl tvůj vzkaz pro české vegany a veganky?

"Žijte dál vegansky! Já sama žiji na francouzsko-holandském ostrově, kde není nikdo jiný vegan a nikdo ani nerozumí, co to znamená. Vím, jaké je to být menšinou, ale buďte silní! Veganství se bude šířit dál po světě, pokud budeme vzdělávat ostatní a budeme dobrým příkladem."

Děkujeme za rozhovor a hodně štěstí, Lindsay!
 
 
Zpět na Články