Jak vyštípat břicho pěkně postaru

Pokud je nějaká tělesná partie, na které poznáte zaručeně fyzickou kondici člověka, jsou to břišní svaly. Vegané a veganky mají naštěstí mnohem méně problémů s přebytečnými kilogramy, které zaručeně skryjí i ty nejvypracovanější břišní svaly, než konvenčně se stravující lidé, nicméně  pokud chcete, aby vaše břicho bylo opravdu silné a vyrýsované, přinášíme vám několik tipů, které vychází tentokrát se znalostí zejména starších bodybuilderů, jako jsou například jeden z prvních vegetariánů v bodybuildingu Bill Pearl, nebo vegetariánka Cory Everson.

 

 

 

Tito bodybuildeři a bodybuilderky vynikaly ve své době dokonale plochým a vyrýsovaným břichem, tak rozdílným od dnešního profi bodybuildingu, kde se velice často setkáváme s vystouplým břichem, což kritizují i různé moderní kulturistické časopisy (například časopis Muscle&Fitness hovoří v souvislosti s moderním bodybuildingem často doslova o pupcích závodníků). Pokud se tedy chcete odhalit lety prověřené tipy na ploché, pevné a maximálně vyštípané břicho, zde jsou:

 

1. Většina starších závodníků vyznávala u tréninku břicha vysoké počty opakování a jeho co nejčastější trénink - pokud možno každý den. Pokud chcete tedy trénovat břicho postaru, žádný počet pro vás nebude dost vysoký a žádná intenzita dostatečná. Heslo starých kulturistů a kulturistek při tréninku břicha bylo: "Jen víc a namáhavěji."

 

2. Starší kulturisté většinou trénovali břicho bez zátěže, tedy nepoužívali držení kotoučů (na prsou nebo mezi kotníky). Razili tezi, že zátěž odvádí pozorost od precizní techniky a svádí k dopomoci jinými svalovými partiemi, než břichem. 

 

3. Obrovský vliv na ploché a vyrýsované břicho má samozřejmě strava a kardio trénink. Nebojte se zařadit například občasný jednodenní půst (resp. během něj můžete pít například ovocné nebo zeleninové šťávy) a samozřejmě maximum aerobního tréninku (běh, bojové sporty apod).

 

 

 

4. Někteří kulturisté v minulosti razili názor, že několik kratších (cca pětiminutových) tréninků břicha denně udělá víc, než jeden půlhodinový. Pokud tedy máte možnost, vyzkoušejte víc kratších tréninků břicha za den - například hned ráno po probuzení na lačno, odpoledně po příchodu z práce nebo ze školy, večer před spaním… 

 

5. Při tréninku v posilovně zkuste prokládat cvičením břicha i trénink jiných svalových partií. Například hned na začátku začněte s břichem a vložte ho několikrát i mezi další cviky. A celý trénink břichem opět zakončete.

 

6. Když už na konci tréninku nemůžete, zkuste zkrátit rozsah cviků (na polovinu nebo i čtvrtinu) a zrychlete jejich intenzitu. 

 

Pokud byste chtěli tipy na některé konkrétné cviky na břicho, najdete je v tomto  článku.

 

A zde přinášíme ještě pro inspiraci fotky břišních svalů některých veganských sportovců - další pak najdete na našem Facebook profilu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět na Články