Robert Bigwood - veganská síla v pažích

Další velice názornou ukázku toho, jak je mýtus o síle z masa chybný, představuje armwrestler (bojovník v páce) Rob Bigwood. Tento úspěšný americký sportovec a dlouholetý vegan svými sportovními výkony dokazuje, že rostlinná strava je nejen plnohodnotná, ale že může podpořit výkonnost i v těch nejsilovějších disciplínách. 

 

 

Robert během své sportovní kariéry zvítězil ve více než čtyřech desítkách turnajů v páce a stal se i Mistrem světa pro levoruké závodníky (v páce se rozlišuje, kterou ruku má člověk přirozeně silnější). "Veganem jsem se stal hned poté, co jsem si uvědomil, jak strašný je průmysl postavený na zisku ze smrti zvířat," říká Rob. "Když se ke mě ty informace začaly dostávat, zděsil jsem se nad krutostí, které se vůči zvířatům dopouštíme a přešel jsem na veganství. Považuji se za velkého milovníka zvířat a nechci a nepotřebuji, aby žádné z nich bylo zraněné, trpělo a umíralo pro můj osobní prospěch a moje chutě." 

 

 

 

Robert kromě sportu pracuje v jedné z největších amerických reklamních agentur BBDO v New Yorku a sám říká, že se považuje za aktivistu a rád svým přikladem motivuje další lidi k změně pohledu na stravování a zvířata. "Baví mě lidi vzdělávat a prolamovat stereotypy," říká Rob. "Rád ukazuju, že vegané nejsou ani náhodou slabí a že nemáme žádný nedostatek bílkovin a nemusíme se živit jen salátem, jak si tolik lidí pořád ještě myslí." 

Robert má i zajímavý postoj k tréninku, který je v jeho pojetí hodně tvrdý. "Celý můj trénink probíhá u mě doma, nepoužívám skoro stroje, soustředím se na základní těžké cviky s velkými váhami. Do toho chodím do Brooklynu se přetlačovat rukou se různýma silnýma chlapama." 

 

 

 

A jaká je Robertova rada pro vegan sportovce, kteří teprve začínají? "Určitě se vzdělávejte a hledejte informace o správém a vyváženém získávání bílkovin, tuků a sacharidů. Není důležité množství, ale kvalita toho, co dostáváte do svého těla. A je určitě dobré být v kontaktu s podobně smýšlejícími lidmi, inspirovat se od nich a hledat si cestu, která je pro vás nejlepší."

 
 
Zpět na Články