Avi Lehyani: veganství mi dalo sílu

Avi R. Lehyani je 55letý izraelský bodybuilder a profesor na univerzitě v Jeruzalemu, který se bez masa z etických důvodů stravuje již desítky let. Jeho cesta k veganství i bodybuildingu byla přitom hodně trnitá - Avi byl v dětství otylý židovský chlapec vystavovaný ve škole posměchu, jehož otec, vysvěcený rabín, musel pracovat na košer jatkách, aby rodinu vůbec uživil. A Avi ho viděl často plakat nad osudem zvířat; což mu dalo s etickou výchovou základ k tomu, aby přestal jíst maso. Více si můžete jeho vlastními slovy najdete zde:

 

 

 

O důvodech, proč se stal veganem:

"Ty důvody jsou tři: etické, zdravotní a odpovědnost k životnímu prostředí. Poprvé jsem přestal jíst maso už ve třinácti letech, ale v té době setkal jsem se s velkým nesouhlasem rodičů takže jsem občas maso z donucení jedl. Definitivně jsem pak přešel na rostlinou stravu kolem svých dvaceti let (před 35 lety), kdy se ke mě dostaly další informace a já se mimo jiné zbavil mýtů o pití mléka kvůli silným kostem a podobným věcem z propagandy mlékárenského průmyslu. Nikdy jsem se pak už neotočil zpět.

Můj otec byl vysvěcen rabínem a už od raného věku mi byly silně vštěpované etické zásady - učili jste se vítat a respektovat všechny živé bytosti kolem nás. Otec sám byl přitom v paradoxní situaci, neměl práci a jediné, kde sehnal místo, byl závod na zpracování košer masa. Nedokázal ale třeba zabíjet krávy, říkal, že to pro něj bylo příliš bolestivé. Zažil jsem ho i plakat nad utrpením zvířat a jejich porážkami, ale nedokázal se z toho tehdy vymanit. Paradoxně mě ale moje rodina hodně utvrdila v přesvědčení, že bych jíst maso neměl, i když ho zpočátku neschvalovala. Nyní ale, pod vlivem tolika nových informací, už i moji rodiče sami omezují živočišné produkty na úplné minimum."

 

 

 

Cesta k bodybuildingu:

"Je to zvláštní, jako dítě jsem cvičení a sport doslova nesnášel. Byl jsem malý, tlustý knihmol, kterému byl pohyb úplně cizí… To se ale změnilo po jedné hodině tělocviku v mých třinácti letech, kdy jsem měl udělat přeskok, spadl jsem na žíněnku a všichni spolužáci i s učetelem se mi začali strašně posmívat. Žili jsme tehdy ve Francii a já byl ve škole takové divné, vysmívané židovské dítě, bylo to hodně temné období. Tehdy jsem si ale řekl, že už se mi nikdo smát kvůli podobným věcem nebude, začal jsem chodit do juda, jezdit na kole a postupně se věnoval vzpírání. Zvedání želaza jsem si rychle zamiloval a pokračoval v tom i po přestěhování do Izraele, kde tehdy kolem ale žádné posilovny nebyly - tak jsem trénoval, s čím se dalo, zvedal jsem třeba různé betonové kvádry, nábytek a hodně improvizoval. Bylo pro mě pak velké zadostiučinění, když jsem se jako vegan, což tehdy bylo spojené s obrovským množstvím mýtů o tom, že bez masa musíme být zesláblí a neduživí, stal nejsilnějším mužem široko daleko. Mnoha lidem jsem měl možnost ukázat, jak jsou tyto pověry hloupé a to mě hnalo dál dopředu. I nyní se chystám soutěžit a jsem rád, že se držím ve formě, i díky tomu, jak se stravuji…" 

 

 


Doporučení pro jídelníček začínajícím veganům:

"Já sám razím cestu co nejjednodušších surovin i jídel. Je obrovské množství zdravých, čerstvých veganských potravin, jsou k dostání v každém obchodě. Bílkoviny získáte třeba z mnoha druhů luštěnin nebo ořechů, zdravé tuky vám dá avokádo, lněný olej, olivy a na sacharidy je skvělá třeba hnědá rýže. A všechny obchody jsou pak plné ovoce a zeleniny. Základ by měl být se neustále vzdělávat a experimentovat, učit se… Čím víc informací budete mít, tím jistější budete na své cestě." 

Zpět na Články